Folie do formowania bel

Folie do owijania bel

Produkty

Raldus Cover

Raldus Cover to folia do formowania bel, produkowana metodą wydmuchu w technologii 7- warstwowej, jest idealną alternatywą dla klasycznej siatki do bel. Umożliwia dokładniejsze pakowanie materiału, przygotowanie go do pakowania…

Folia do bel – do czego służy? 

Folia do bel jest niezbędnym elementem podczas żniw, jeśli zależy nam na utrzymaniu wysokiej jakości sianokiszonki oraz słomy. Dlatego też folię do bel wykorzystuje się do pakowania paszy, aby jak najlepiej zabezpieczyć produkty rolne przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i czynnikami zewnętrznymi. Folia do owijania słomy stanowi również świetną alternatywę dla klasycznej siatki do bel

Czym charakteryzuje się folia do owijania słomy?

Folia do owijania bel przypomina swoim wyglądem zwykłą folię stretch. Jednak właściwości foli do balotów są znacznie większe i to dzięki niej można zadbać o wysoką jakość zapakowanej w środku sianokiszonki i słomy. Folia do bel od Raldus Plast umożliwia zapewnienie ochrony zawartości przed: 

  • negatywnym wpływem promieniowania słonecznego UV, 
  • skrajnie niskich temperatur, mrozów, 
  • dostępu powietrza, 
  • niepożądanych lokatorów. 

W jaki sposób wykorzystywane są folie do balotów? 

Folię przeznaczoną do owijania balotów montuje się najczęściej w przeznaczonych do tego maszynach rolniczych. Dzięki temu możliwe jest szybkie, ale jednoczesne dokładne zapakowanie produktów rolnych. Folie do bel od Raldus Plast jest prosta w użytku, gdyż otwiera się ja oraz wysuwa w jednym kroku. Do pakowania produktów rolnych nie trzeba natomiast wykorzystywać rąk, co wynika z obecności nowoczesnego i automatycznego otwieracza. 

Folie do bel od Raldus Plast 

W Raldus Plast posiadamy folię do balotów Raldus Cover. Produkujemy ją metodą wydmuchu w technologii 7-warstwowej.  W praktyce oznacza to, iż folia do słomy i siana jest o wiele bardziej wytrzymała i lepiej spełnia swoje funkcje zabezpieczające. Nasza folia do formowania balotów nadaje się również do recyklingu, a także nie trzeba jej oddzielać od siatki HDPE. Wielowarstwowa struktura folii Raldus Cover zmniejsza również poziom tlenu w owiniętej sianokiszonce i słomie, dzięki czemu pasza zachowuje wszystkie składniki odżywcze przez długi czas. 

Oferujemy folie do owijania bel: 

  • o grubości od 13 do 20 mikronów, 
  • o szerokości maksymalnej do 1390 milimetrów.